2022-09-27

20 LET ČESKÉHO SLAMU

Slam poetry brázdí české kluby jak Sáblíková rybníky už od roku 2003. Protože nás čeká příští rok dvacetileté výročí českého slamu, oslovili jsme ty nejzásadnější slamery, kteří se potkají na výjimečné exhibici mapující 20 let žánru v Česku. Soupiska je tudíž nabitá k prasknutí, a protože všichni pozvaní performeři pozvání přijali, nás čeká par excellence eintopf.
Tolik hvězd slamu se na jednom pódiu sejde v průměru jednou za třicet let. Proto budeme celou akci nahrávat, aby vznikl unikátní záznam tohoto literárního fenoménu, který boří klub za klubem ve všech českých krajích. Výstupem bude banger collection vinyl – jehož součástí se stane díky nahrávání každý, kdo přijde. I ty můžeš být s námi trvale na jedný slamový lodi. Stačí přijít. Vinylový sborník 20 let českého slamu si taky můžeš na akci předplatit.
Komise ve složení Allen Ginsberg, Jaroslav Seifert, Rytmus a Jiří Žáček vyhodnotila za nejvýraznější a nejoddanější interprety žánru dva muže: Anatola Svahilce a Dr. Filipitche. Budou to tudíž právě oni, kdo diváky a vystupující unikátní událostí provede.
Ptáš se, kdo vystoupí? Tak se připoutej a sleduj:
JAROMÍR KONEČNÝ
ANATOL SVAHILEC
DR. FILIPITCH
TUKAN
BOHDAN BLÁHOVEC
METODĚJ CONSTANTINE
JAN JÍLEK
JIRKA JURÁŇ
VEČERKA
KRAVÁL 123456
TIM POSTOVIT
ŠIMON FELENDA
BIO MASHA
ONDŘEJ HRABAL
ELLEN MAKUMBIROFA
HONZA DIBITANZL
Vstupenky