2023-04-11

Alina Pash (UA)

„Chci svou hudbou dávat lidem víru. Říkám jí future folk hop,“ říká o své tvorbě ukrajinská umělkyně, zpěvačka a rapperka Alina Pash, která kombinuje folklorní prvky východní Ukrajiny se současným popovým zvukem. V pražském Café V lese se představí už 11. dubna 2023. Vstupenky (390 Kč) jsou právě v prodeji na fource.cz a v sítích GoOut a Ticketmaster.

Spolupracovala se jmény jako producent Apache nebo rapperka Alyona Alyona. Za svou kariéru vydala dvě alba a její výpravné videoklipy sbírají miliony zhlédnutí. Mezi řadu jejích úspěchů patří i účast ve finále X Factoru, cena Music Moves Europa, kterou uděluje největší evropský showcase ESNS nebo vítězství v národním kole Eurovize. Vystupovala také na velkých festivalech jako Mad Cool, Sziget nebo Burning Man.

„Jsem závislá na tom být někde první, otevírat dveře. Ale uvědomuji si, že to zároveň nemusí automaticky znamenat úspěch. Může přijít někdo další, tu invenci pocukrovat a stát se populárnějším,“ prozradila Alina Pash v rozhovoru pro Radio Wave. Tradice má v její tvorbě silné místo, vždy se je, stejně jakou svou zemi, snaží představovat bez předsudků. Od roku 2014 navíc neustále vystupuje proti stále aktuální ruské agresi na Ukrajině.

Support: Sofie

FB event

Vstupenky