2022-09-13

Andrew Combs (US)

V rámci koncertní série Earth Music Concerts přijíždí do České republiky poprvé americký písničkář Andrew Combs. Vystoupí 13. září v Café V lese.
Zpěvák a skladatel Andrew Combs, vyrostl v Dallasu, dnes však žije v Nashvillu, aby se mohl naplno věnovat hudbě. Combs má dar propojovat současnou indie americanu s country-popem ve stylu Mickeyho Newburyho, Harryho Nilssona či Townese Van Zandta. Na kontě má čtyři výtečně hodnocená alba, čerstvě vydanou novinku Sundays i turné se slavnými Shovels & Rope.
Mojo Magazine nazval Combse “písničkářským zázrakem”, NPR Music ohodnotilo jeho čtvrté album Ideal Man jako “neuvěřitelně dynamickou desku”. "Ideal Man je výjimečným příkladem kvalitního písničkářství a dobrodružné muzikálnosti," velebil nahrávku The Associated Press.
19. srpna 2022 vyšla Combsova novinka Sundays. Album bylo napsáno po psychickém zhroucení, které písničkář prodělal o Vánocích roku 2020 - uprostřed dlouhé monotónní práce v probíhající globální pandemii - a vzniklo v Nashvillu na začátku roku 2021.
Na jedenácti písních se podařilo zachytit onen pocit duševní a citové neukotvenosti, úzkostného napětí z rozpadu, neschopnosti a chytání se všeho, čeho se člověk může chytit, aby získal rovnováhu. Díky hlubokému ponoru do vlastního roztříštěného podvědomí vypovídá Combsovo psaní o absurditě naší tendence ukazovat prstem na ostatní, místo abychom se podívali do svého nitra, o naivitě mládí i o perspektivě získané hlubokou sebereflexí a meditací. Středobodem desky Sundays je všudypřítomný pocit tiché naděje a uznání přirozené rovnováhy věcí.
Combsovi předskočí v Praze usazený britský písničkář Alasdair Bouch. Jeho tvorba se pohybuje mezi alt-folkem, popem i blues. Pravidelně vystupuje v Německu, Rakousku, Polsku, Francii, Belgii, Velké Británii i Švýcarsku. Na jaře tohoto roku vydal EP Desolation Peak. „Desolation Peak je můj způsob, jak čelit a bojovat s osamělostí, úzkostí a strachem z posledních dvanácti měsíců strávených v lockdownu,“ říká Bouch. „Je jen málo těch, kteří zůstali nedotčeni pandemií – zpochybnila téměř každý aspekt našeho života –, ale spolupráce, soucit a ohleduplnost k ostatním nám pomohou vše překonat,“ věří.
Earth Music Concerts dále pokračují koncertem předních představitelů world music, tria John McCusker, Michael McGoldrick & John Doyle, které vystoupí 2. října v Café V lese a také vystoupením výjimečného písničkáře a performera Sama Lee 11. října v Kasárnách Karlín.
Vstupenky