2022-09-13

Andrew Combs

ANDREW COMBS vyrostl v Dallasu, ale dnes žije v Nashvillu, aby se mohl naplno věnovat hudbě. Má dar propojovat současnou indie americanu s country-popem ve stylu Mickeyho Newburyho, Harryho Nilssona či Townese Van Zandta. Na kontě má čtyři výtečně hodnocená alba i turné se slavnými Shovels & Rope.
Ve snaze dosáhnout syrovějšího zvuku si Combs pro své čtvrté album přizval na pomoc producenta a zvukového inženýra Sama Cohena (Kevin Morby, Benjamin Booker). Album Ideal Man bylo nahráno živě v Cohenově studiu a vyšlo na značce New West v roce 2019.
Mojo Magazine o něm napsal: "Combs je písničkářský zázrak, který se rychle blíží něčemu skutečně velkému." (4/5 hvězdiček).
NPR Music album ohodnotilo jako “neuvěřitelně dynamickou desku".
The Associated Press velebil nahrávku slovy "Ideal Man je výjimečným příkladem kvalitního písničkářství a dobrodružné muzikálnosti."
19. srpna 2022 vychází Combsova novinka Sundays. Album bylo napsáno po psychickém zhroucení, které písničkář prodělal o Vánocích roku 2020 - uprostřed dlouhé monotónní práce v probíhající globální pandemii - a vzniklo v Nashvillu na začátku roku 2021. Na jedenácti písních se podařilo zachytit onen pocit duševní a citové neukotvenosti, úzkostného napětí z rozpadu, neschopnosti a chytání se všeho, čeho se člověk může chytit, aby získal rovnováhu. Díky hlubokému ponoru do vlastního roztříštěného podvědomí vypovídá Combsovo psaní o absurditě naší tendence ukazovat prstem na ostatní, místo abychom se podívali do svého nitra, o naivitě mládí i o perspektivě získané hlubokou sebereflexí a meditací. Středobodem desky Sundays je všudypřítomný pocit tiché naděje a uznání přirozené rovnováhy věcí.
V Praze a České republice se Andrew Combs objeví úplně poprvé a vystoupí s vlastní kapelou.
Vstupenky