2023-12-01

Bariel AV + Never Sol + Yasha 96

Předvánoční spojení pražského a berlínského podsvětí společným zvukovým znakem atmosférických syntezátorů, dunivých basů a chytlavých melodií již v pátek 1. prosince rozezní Café v Lese. Kromě melancholických kytar a éterických synťákových ploch budou návštěvníky čekat nová hudební spojení a speciální hosté.
~NEVER SOL~
Křehké písničkářství, nakažlivá melancholie i uhrančivý hlas plný obnažených emocí, to je projekt Never Sol zpěvačky a klávesistky Sáry Vondráškové. Poprvé o sobě dala vědět skladbou Lay Down z kriminálního dramatu režiséra Davida Ondříčka Ve stínu. Sára Vondrášková vystudovala jazzový zpěv na Ježkově konzervatoři, na kterou se přihlásila z lásky k Dianě Krall. Dnes už čerpá spíše ze současných ženských indie-popových interpretek jakými jsou Bat For Lashes, Regina Spektor nebo Cat Power. „Jsou to zpěvačky, které se snaží najít svůj vlastní jazyk a kašlou na nějaký zastaralý představy o tom, jak by se mělo zpívat a jak my měla písnička znít,“ vysvětluje. Ve své tvorbě spojuje silné melodi a texty s akustickými nástroji (klavír, hrála také v doprovodu orchestru), ale také elektronikou. Po vydání debutového alba Under Quiet následovala reedice alba u prestižního německého labelu Denovali. Never Sol byla nominována na řadu hudebních ocenění, má za sebou účast na Red Bull Music Academy. Spolupracovala s řadou českých hudebníků: Floexem, Janem P. Muchovem, opakovaně spolupracuje také s pěveckým sborem Elpida. Never Sol reprezentovala Českou republiku například na měsíčním workshopu Red Bull Music Academy v Tokiu, koncem roku 2016 složila hudbu pro divadelní představení Divočina Jany Burkiewiczové.
~BARIEL AV~
Jakub Baierl (Méta Monde, YOGA Kolektiv) se svým novým audiovizuálním projektem ztělesňuje svou lásku k analogovým synťákům a elektronické hudbě coby producent BARIEL.
Melancholicky optimistický mileniál prožívající nárazy štěstí, bolesti, strachu, klidu i euforie. Emocemi řízená hudba tvořená syntezátory a drum machinami a texty, které občas impulzivně vznikají tady a teď, obohacené živou kytarou Zdeni (Good Times Only) a live vizuály od Rmn Gee (Méta Monde) spojující daný okamžik s reálným světem.
~YASHA 96~
Po vydání svého debutového alba "The Boy Who Came Here Frome The Dust" byl Yasha 96 označen za skrytý poklad české alternativní hudební scény, přičemž jeho album bylo dokonce považováno za jedno z nejlepších indie-popových alb roku 2021 v pořadu Reflektor. „Hudba Yashy 96 je něžná a taneční zároveň... jeho písně vás vztyčí a unesou,“ chválil Christoph Scharag z RBB Radio Fritz. Křehké písničkářství, jemné melodie, deníčkový přístup k hudbě, ale i obrovský krok vstříc současné elektronice. Tak by se dalo popsat žánrově rozkročené druhé album Jáchyma Kováře, který v současné době žije a tvoří v německém Berlíně. Nové album FILIP je odrazem Yashovy představy o tom, jak fluidní je současné pojetí hudby. Je alternativní, nebo popová? Tuto otázku si Yasha 96 veskrze neklade. Tvoří tak, jak je mu to blízké, a tak, jak vnímá současnou scénu v Berlíně – v komunitě, která je mu nejblíž, mezi příznivci dark-popu, post-punku a synth-popu.
Vstupenky