2024-09-28

Cold Years (UK)

Skotští Cold Years míří do České republiky v rámci evropské části “A Different Life Tour”. Rocková formace se špetkou punku a popu z ponurého městečka Aberdeen vystoupí 28. září v Café V lese.

Některá alba, bez ohledu na žánr, okamžitě překračují hranice času a prostoru a zároveň zachycují okamžik, ve kterém se zrodila. Je neuvěřitelně těžké najít tu správnou rovnováhu, ale skotští Cold Years to se svým třetím albem dokázali. Protože od chvíle, kdy “A Different Life” odstartuje úderným rytmem otvíráku „Over“ - bouřlivé punkové hymny o tom, jaké to je odstranit ze svého života toxickou osobu, se tomuto albu daří dávat smysl světu, který většinu ztratil. Zároveň působí jako deska, na kterou jste celý život čekali, aby zaplnila prázdné místo ve vašem životě.
To ale určitě neznamená, že dvě předchozí alba (Paradise z roku 2020 a Goodbye To Misery z roku 2022) jsou méně kvalitní. Obě jsou srdceryvná, emocionálně inteligentní a vnímavá. Nejnovější songy skupiny jsou ale zkrátka něčím zvláštní a pocítila to i sama kapela - Ross Gordon (zpěv/kytara), Finlay Urquhart (kytara) a bubeník Jimmy Douglas. „Je to poprvé, co jsem vyšel ze studia a mohl si poslechnout skladby, do kterých - a to říkám se stoprocentním přesvědčením - jsme šli a udělali všechno, co jsme chtěli, a ještě víc,“ říká Gordon. „To se mi ještě nikdy nepodařilo. Vždycky jsem odcházel s pocitem, že jsme mohli udělat něco lépe nebo jinak. Ale tohle album nás jako kapelu změnilo. Všichni jsme velcí hudební fanoušci a máme pocit, že tahle deska pokrývá obrovské množství témat. Neudělali jsme jen dvanáct skladeb, které znějí stejně. Snažili jsme se dělat věci trochu jinak. To se stalo přirozeně a je to ten největší hudební zážitek, jaký jsem kdy měl. U téhle desky rozhodně cítím jistotu, kterou jsem u ostatních necítil.“
Vstupenky