2025-02-11

Darren Kiely (IE)

Darren Kiely pochází z malebného městečka v irském hrabství Cork. Ve svém folkem nasáklém popovém zvuku vychází z lásky k tradiční irské hudby, prolnuté moderními vlivy jako The Lumineers nebo Mumford & Sons.
V pouhých pěti letech se Darren naučil hrát na plechovou píšťalu, v osmi letech vzal do ruky housle a nakonec se naučil hrát i na kytaru. V roce 2019 začal Darren zpívat a rychle si získal pozornost pro svůj syrový a vroucí vokál a emotivní projev. Poté, co Darren získal řadu ocenění na národní úrovni v oblasti irské tradiční hudby, se v roce 2022 ocitl v New Yorku, aby pokračoval v rozvíjení vlastní hudby a zvuku, a brzy poté zamířil do centra písničkářství v Nashvillu. Darrenova jedinečná prezentace popu s příměsí folku a svěžího vyprávění, v němž se odráží kulisy irského venkova, kde vyrůstal, stojí v popředí jeho debutového EP Lost, které vyšlo loni na podzim.
Na podzim se Kiely vydal se svou novou hudbou na turné THE ROAD HOME TOUR, v rámci kterého vyprodal koncerty po celém svém rodném Irsku. Po svém hlavním turné absolvoval Kiely turné po Evropě se skupinou 502s, před kterou se představil v Praze. Po The Lost Tour, ve kterém se představil ve vyprodaných klubech v UK I EU, oznamuje extenzivnější turné, jehož zastávkou bude i Praha.
Vstupenky