2022-05-26

David Pomahač

David Pomahač, zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista, který vydal v dubnu u vydavatelství Minority Records své druhé sólové album s názvem Neviditelný, pokřtí desku 26. května v pražském Café V lese. Spolu s ním vystoupí stálý spoluhráč Jáchym Pomahač a hosté - spoluautor hudby a producent nahrávky Martin Hůla aka Martin Tvrdý a písničkářka Bára Zmeková.
„Martin už pódium moc nevyhledává, proto mám radost, že s námi zahraje. Pozval jsem také Báru Zmekovou, kterou znám a obdivuju několik let. Vyrostla v nepřehlédnutelnou umělkyni, skláním se před jejím talentem a houževnatostí. Spolu s ní se vrátím v čase a odehrajeme několik písní Kieslowski, “ říká ke křtu Pomahač.
Album Neviditelný vzešlo ze studiové improvizace Hůly a Pomahače, oproti předchozí nahrávce Do tmy je daleko méně pracuje s kytarou. Novou cestu zvolil Pomahač i k textům. Neobrací už se do vlastního nitra, inspiraci hledal v textech dystopických románů a příběhů lidí kolem. Na desce zazní housle Jenovéfy Bokové a violoncello Marie Dorazilové.
Neviditelný bylo zvoleno albem týdne časopisu Respekt, albem týdne serveru Musicserver, sbírá vysoká hodnocení v recenzích, několik týdnů se drží na předních příčkách česko-slovenské hitparády Velká Sedma Radia 1.
David Pomahač prošel kapelami Bez peří, Houpací koně či skupinou Xaviera Baumaxy. Roku 2010 založil známé urban folkové duo Kieslowski. Pomahač je mimo jiné autorem oblíbeného podcastu Na kafe s Davidem Pomahačem, ve kterém zpovídá osobnosti české hudební scény, V posledních letech také hudebně doprovází písničkářku Imu Tevu.
Fanoušci si budou moci na křtu zakoupit limitovanou číslovanou verzi vinylu Neviditelný s prémií v podobě dubové verze desky z dílny Martina Hůly, Petra Kloučka a Tomáše Karáska aka Gaexe, a originálních polaroidových a instaxových fotek s vepsaným vzkazem vytvořené Pomahačem. Nebo CD obsahující bonusový track Bez konce. Vstupenky na křest zakoupíte v prodejní síti GoOut.net
Vstupenky