2023-06-26

Dead Poet Society (US)

Dead Poet Society se vrací do Prahy poté, co loni na podzim supportovali skvělou show kolegy z Badflower. V rámci headline turné DPS dorazí 26. června do pražského Café V lese.

Vstupenky v prodeji od pondělí 27. března, 10:00 na GoOut.

Dokonalým symbolem pro Dead Poet Society je "stará zasraná sedmistrunka", kterou si kytarista Jack Collins koupil v obchoďáku na střední škole.

"Náš bývalý baskytarista vzal pájku a připájel pražce," vzpomíná. "Vůbec se na ni nedalo normálně hrát. Myslel jsem si, že to bude skvělý nápad. Po letech mi ležela ve skříni a já se rozhodl, že ji znovu vezmu do ruky, protože jsem se opravdu nudil. Stalo se to pro nás novým způsobem psaní hudby - otevřelo nám to dveře do úplně nového světa, který jsme objevili."

Není žádným překvapením, že Dead Poet Society si rádi zahrávají s rockovými konvencemi - to je jejich cílem od doby, kdy v roce 2013 vznikli jako studenti bostonské Berklee College of Music. Vtipné je, že jim, alespoň při zpětném pohledu, chvíli trvalo, než našli společnou řeč.

"Můj nejlepší kamarád u nich bubnoval a já ho přesvědčil, aby z kapely odešel," říká se smíchem Underkofler. "O půl roku později mě Jack požádal, abych zpíval v několika písních, které napsali. Moje obavy pramenily z toho, že byli tak trochu mementem, protože byli jednou z nejhorších kapel na škole. Tak nějak jsem se snažil odstrčit - náš bývalý baskytarista se mě pořád ptal: "Chceš s námi psát? Jednoho dne se objevil na prahu mých dveří a já si říkal: "Kurva.". Když jsem s nima napsal první písničku ["145"], říkal jsem si: "Myslím, že tady něco je."

Mezi nově zoceleným kvartetem se rychle vytvořila chemie: Underkofler a Collins měli společnou lásku ke Coldplay, ale jejich vkus se spolu s bubeníkem Willem Goodroadem časem rozšířil: heavy kapely jako Royal Blood a Led Zeppelin, moderní art-popoví umělci jako St. Vincent, dokonce i hiphopoví experimentátoři jako Tyler, the Creator. Ne všechny tyto vlivy jsou na desce -!-, kterou si z velké části produkovali sami, patrné a na několika skladbách se podílel studiový veterán Alex Newport. Vzhledem k jejich nechuti k většině moderního rocku však tato eklektičnost dává smysl

Support: .themayrevolution

 

FB event

Vstupenky