2022-10-15

Death Bells (US)

Death Bells je dlouholetá hudební spolupráce Willa Canninga a Remyho Veselise. Vznikli v roce 2015 během pozdního dospívání v australském Sydney a během své pětileté historie se stali stálicí alternativního hudebního undergroundu jak ve své domovině, tak v zámoří. Death Bells, stírající hranice post-punku a garážového rocku, se proměňovali a transformovali tak, jak oba členové vyrůstali během pozdního dospívání a žili spolu až do rané dospělosti. Díky Canningovu výraznému barytonu a reverbem nasáklých leadů Veselise, které byly během jejich hudební tvorby konstantou, se oba v roce 2018 natrvalo přestěhovali o 7 000 mil dál do Los Angeles v Kalifornii, kde současná inkarnace Death Bells rozkvetla.
Po vydání debutového EP, velmi oblíbeného prvního alba a sedmipalcového singlu na Funeral Party Records a singlu z roku 2019 na Metropolitan Indian se Death Bells připojili k rodině Dais Records, kde vydali očekávané druhé album New Signs of Life. Na novince, která vznikala tři roky, se kapela chopila svého rozmanitého vkusu a v devíti půvabných skladbách přináší nezapomenutelné háčky a expanzivnější zvuky.
New Signs of Life, které vznikalo pod pozorným dohledem Colina Knighta v Paradise Studios v průběhu poloviny až konce roku 2019, je dosud nejucelenějším dílem kapely. Vedle klasického zádumčivého romantismu Death Bells se na desce objevují témata, která prozrazují osobní vhled do jejich stěhování po světě a napjatých i nových vztahů, které se během jejich existence zhmotnily.

Support: Fearing

Vstupenky