2022-10-26

Film Noir (FR)

Film Noir je pařížská rocková skupina, která vznikla v roce 2018 a v jejímž čele stojí sourozenci De La Baume (Joséphine a Alexandre) spolu s Martinem Rocchiou a Victorem Le Dauphinem. Kapela, která se inspiruje od Toma Waitse pro jeho hořkosladké balady až po Guerre Froide pro jejich bezprostřednost studené vlny, proplouvá od francouzštiny přes angličtinu a romantiku až po pomstychtivý punk.
Jejich velmi očekávaná první deska (červen 2022) Palpitant, kterou produkovali Jamie Neville a Ben Romans-Hopcraft (Fat White Family, Childhood, Insecure Men), je hluboce filmová a navozuje celkový pocit bezradnosti, zobrazuje prvotní pudy lásky a chtíče a vkládá do písní snovou únavu a vyčerpanost. Herečka a kapelnice Josephine má talent na vytváření příběhů, které jsou bohaté na stesk a patos - zatímco kapela dokáže vystavět jak třpytivé valčíky, tak velké, svalnaté zvukové krajiny, které zaplavují publikum.
Předtím obě jejich dvě EP sklidila uznání kritiky (NME, L'officiel USA, DIY Magazine, Gigwise) a zaujala prestižní playlisty France Inter, BBC6 a francouzské národní televize. Kapela, která je chválena za svou teatrální lyriku a niterný rock, absolvovala letos turné s La Femme a Fontaines D.C.. Film Noir je nyní na cestě dobýt Evropu a Velkou Británii, přičemž v současné době se formuje turné, které začne na podzim 2022.

FB event

Vstupenky