2023-10-14

Gengahr (UK) + Máří

Londýnská indiepopová čtveřice Gengahr se po dvou letech vrací s novou deskou Red Sun Titans. Album, které sama kapela popisuje jako křižovatku, kde vás na jedné straně doléhají věci z minulosti, ale zároveň vyhlížíte výzvy budoucnosti, v pražském Café V lese představí už 14. října 2023. Vstupenky (390 korun) budou v prodeji od 21. července na fource.cz a v sítích GoOut a Ticketmaster.

„Skladby na téhle desce fungují jako mentální mapa, jako připomínka toho, jak chci existovat. Dávají mi prostor na zvážení toho, co přijde dál. Samotný název Red Sun Titans odkazuje na animovaný seriál, který bych sledoval jako dítě. Odehrával by se ve sluncem vyprahlé dystopické červené krajině, napůl snové prostředí, napůl realita… Naše skladby patří do dočasného prostoru mezi dvěma světy,“ prozradil zpěvák kapely Felix Bushe.

Skadbám Gengahr ani tentokrát nechybí lehkost, při poslechu je opravdu snadné se zapomenout a v klidu odrazit od minulosti. Novou tvorbu kapela popisuje jako více imaginativní a „trippy and fun“. Do Café V lese se vrací po pěti letech, v Praze ale také vystupovali spolu s Wolf Alice ve vyprodaném Paláci Akropolis. Společné tour jeli mimo jiné též s Alt-J nebo Circa Waves.

Vstupenky