2024-04-15

I Monster (UK)

Předprodej vstupenek v síti GoOut od pátečních 10:00
https://goout.net/cs/listky/i-monster/htsv/
I Monster
"Nikdy nebylo v plánu napsat hit," říká Jarrod Gosling, který je spolu s Deanem Honerem tvoří skupinu I Monster. "Prostě jsme jen tak blbli ve studiu."
Experimentování, inovace a zábava ve studiu s nečekaným výsledkem se staly příběhem tohoto sheffieldského dua. Od jejich skladby "Daydream in Blue" z roku 2001, která se dostala do top 20 a objevila se v nekonečném množství filmů, televizních pořadů a reklam, až po jejich píseň "Who is She?", která se o dvacet let později stala celosvětovou senzací na TikToku a nasbírala stovky milionů přehrání, se dvojici neustále daří vytvářet svérázný elektronický pop, který působí svěže a nadčasově zároveň.
Kapela v průběhu let vydala šest studiových alb a spolupracovala s řadou umělců, jako jsou HK119, Keavin Pearce, a asi nejvíce se podílela na produkci alba Credo skupiny The Human League z roku 2011 - Phil Oakey vyzdvihl zásadní přínos dvojice pro toto album.
Zatímco v roce 2023 zůstává hudba, kterou duo vytvořilo před dvaceti lety, v centru pozornosti díky okouzlující a trvalé povaze jejich písničkářství - skladba "Daydream in Blue" letos zněla v reklamě na H&M -, dvojice se nadále soustředí spíše na horizont než na minulost. "Momentálně pracujeme na 30 nebo 40 skladbách," říká Honer. "Jsme opravdu nadšení z toho, co bude dál."
Vstupenky