2023-04-23

Izzy and the Black Trees (PL)+ Favorite Obsession

Speciální neděle s Izzy and the Black Tress (PL/alt rock/post-punk/fuzz) + Favorite Obsession (CZ/dream pop/indie).

Izzy and the Black Trees
Z tichého univerzitního města v západním Polsku přinášejí Izzy and the Black Trees syrovou punkovou energii, hlučné psychedelické kytarové riffy, silný beat a divoké melodie. Když se podíváme Izzyno psaní písní a její hudební projev, můžeme cítit auru Patti Smith, Debbie Harry nebo PJ Harvey. Izzy and the Black Trees, podporovaná svými třemi kolegy, vás zvou na poetickou a rebelskou jízdu, na kterou jste dlouho čekali. Skupina vydala své oceňované druhé album „Revolution Comes in Waves“ v říjnu 2022 u prestižního vydavatelství Antena Krzyku, vedeného veteránem polské hardcore punkové a nezávislé scény Arkem Marczynskim. 9/10 hvězdiček podle německého OxFanzine. Chvála v hudebním tisku, kam se podíváš. Skladby z alba zazněly na Radio BBC 6 Music, KEXP a Radio X UK a samozřejmě ve všech polských hudebních rozhlasových stanicích. Je to kapela, která má obrovský potenciál a vůbec by nepřekvapilo, kdyby se za 2 až 3 roky objevovali na hlavních pódiích světových festivalů.
 Favorite Obsession
Mostecká shoegaze/dream popová kapela funguje teprve od roku 2018, za tu dobu ušla dlouhou cestu od domácího nahrávání až ke studiovým sešlostem v Golden Hive Studios, kde dotvořila své debutové EP. Snoubí vintage zvuk s popovými melodiemi a osobitým vokálem frontwoman Karolíny Nodesové.
Tematicky dávají písně na EP dohromady osobní příběh, který začíná nevěrou (Green Eyes) a končí uvědoměním si, že si ve vztazích lidi ubližují tak trochu naschvál (Cry on Purpose). “Celé EP je propletené queer vztahy, monogamií/polygamií a celkově objevováním hranic sexuality a soužití dvou nebo více osob,” říká ke své tvorbě Karolína.
Ve skladbách Favorite Obsession jsou slyšet zvuky minulých dekád s inspirací ve věhlasných The Beatles s moderními aranžemi podobných The xx nebo Cigarettes After Sex. V roce 2022 se Favorite Obsession odebrali skládat písně pro své debutové album, a to nyní společně i s novým bubeníkem Sotem.

FB event

Vstupenky