2023-12-21

Kalle

🖤 Kalle - Under the Back Moss 🧡
„There´s a story written under my skin“, šeptá sametově ostrým hlasem v poslední písni nové desky Kalle Under the Black Moss Veronika Zemanová, kterou jako obvykle na kytaru doprovází s minimalisticky přesnou uhrančivostí David Zeman. Jsou to emblematická slova pro aktuální desku, protože při jejím poslechu máte skutečně pocit, že se vám její tóny po celou dobu zarývají jako hadí uštknutí hluboko pod kůži. Namísto otravy ale na jejím konci přichází slastný pocit katarze, která v desce neustále probleskuje společně s energickými dávkami mrazivého napětí.
V pořadí třetí řadová deska této autorské (a dnes už i manželské) dvojice je zřejmě svou náladou tou nejtemnější. Přesto ale v celé jejich diskografii svítí nejjasněji, jelikož právě ve tmě vidíme světlo nejintenzivněji, což Kalle ve svých čím dál tím více hypnotičtějších písních provádí se suverénní jistotou. Znovu se skrze jejich ambientně čarovný sound dostáváme do mysteriózního světa červených jezer, tajemných lesních procházek, a až nečekaně dystopických výjevů z kterých možná prýští úzkost současné doby. Nad tím vším se vznáší chladná soustředěnost paradoxně nepostrádající silnou atmosférickou vášeň. Pokud je totiž David voda, tak Veronika je oheň. Symbióza těchto živlů je pak v tomto hudebním prolnutí v našem kontextu něčím zcela unikátním.
Hudební duo přitom ale jen přirozeně pokračuje v tom, co si před lety vytyčilo. Už od svého debutu Live From The Room (2014) současnou scénu obohacuje o svébytnou intimitu a nepodbízivý vnitřní svět, ze kterého prýští přirozená touha dělat si věci po svém. Kalle navíc už dlouho nejsou jenom kapela. Mnohem více je to krevní pouto, pro které se hudba stala posvátnou ceremonií, což ostatně stvrzují na každém svém koncertě.
Předprodej brzy.
Vstupenky