2023-11-11

Laura Misch (UK)

“Laura Misch přináší ve své hudbě krásnou sentimentalitu a nechává ji rozkvést moderní elektronikou” – PopMatters
“Naprostá nádhera – zadumané rytmy a inteligentně vrstvené vokály” – Clash Magazine
Netrpělivě očekávané debutové album ´Sample The Sky’ je okouzlující poutí přírodními okraji Londýna, ódou na péči o přírodu, spojení s přírodním světem a jeho naslouchání. Album je typické organickou elektronickou produkcí, osobními texty, zvukem saxofonu inspirovaného větrem, zpěvem a syntézou, které se splétají do důmyslně komponovaného a sofistikovaného popu.
“Sample the Sky je album, které lze charakterizovat jako pocit, který máte, když vidíte oblohu, a to vás tak ohromí, že pocítíte nutkání ten krásný pohled vyfotografovat a někomu ho poslat. Moment, který je tak intimní a osobní, však univerzální a vámi nevlastněný, tak prchavý.”
Laura se obklopila lidmi ze své komunity v jižním Londýně – hostujícími hudebníky, sběrači přírodních nahrávek, malíři, květináři, tanečníky a tvůrci tapiserií. Některé písničky připravovala až rok, ale nejpodnětnější roční spolupráce probíhala se skladatelem a producentem Williamem Arcanem, jehož “syntezátorové čarování” Lauru uchvátilo. Každý zvuk na albu vznikl od úplného počátku a pak byl formován do kompozic za přispění Lauřina doprovodného koncertního seskupení - Marysia Osu hraje na harfu a Tomáš Kašpar na kytaru.
Laura vystoupila na mnoha festivalech a v koncertních sálech, jako jsou např. Royal Albert Hall, Roundhouse, Berghain, Rockwood Music Hall, All Points East, Eurosonic, SXSW a We Out Here. Dostává se jí neustálé podpory od BBC Radio 1, BBC 6 Music a Worldwide FM, psali o ní ve Wonderland Magazine, Clash Magazine, Varsity, NME, The Quietus, Red Bull Music a The Guardian.
Název alba a jeho význam pochází částečně z Lauřina putování od studia biomedicínských věd na univerzitě k práci producentky elektronické hudby. Říká o tom: “Našla jsem paralely mezi biomedicínou a hudbou, mikrofon je mikroskopem zvuku a studio je laboratoř destilace, produkce hudby je jako objev. Je to podobné jako objevování ve vědě. ‘Sample The Sky’ bylo jako setkání těchto dvou světů... Studovat “vzorek” znamená sbírat a hledět do hloubky, zatímco “obloha” symbolizuje naši propojenost s přírodou.”
Vstupenky