2023-10-06

Mat213 (křest alba) + Perfect Workout

Digitální písničkář Mat213 pokřtí svoje nové album Party in Prague 6. října v Café V lese. Jeho skladba 7teen vzbudila před pár měsíci pořádný rozruch. Song byl úspěšný v rámci cen Vinyla i Apollo.
Hudební kritik Pavel Turek v profilu pro časopis Respekt o Matovi213 napsal, že: “přináší ničím nespoutanou představivost i poetiku generace Z.”
Mat213 je talentovaný mladý umělec, hudbu a texty si píše sám. Nejde o jeho albovou prvotinu, jeho hudební aktivity sahají už několik let zpět. Nejprve působil v kapele See You, Inside, která se žánrově zaměřovala na skladby od noise popu až po krautrock. V ní tehdy zpíval v angličtině. Později chtěl dát Mat213 průchod svým česky psaným básním a melodickým linkám, proto se zaměřil na sólovou tvorbou.Tu zkoncentroval v debutové album Forest behind Prague, které vyšlo v roce 2021. Šlo o jeho první česky zpívané album, ve kterém se stylizoval do jakéhosi barda. Experimentální folkové písně pohrdaly městem, buržoazním životem, konformismem a coming of age témata byla zaobalena do jakéhosi éterického hávu. Dva roky na to jeho tvorba prošla proměnou. "Album Party in Prague je určitá antiteze toho alba a v podstatě interpreta Mat213 pojí víc s mou osobu a míň s nějakou vymyšlenou postavou onoho barda. Bard odhazuje loutnu a vak z pavoučích vláken, který mění za tašku Bolt food a digitální syntezátor," vysvětluje k hudební přeměně Mat213. O support křtu se postará Djské duo Perfect Workout.
Vstupenky