2022-10-02

Michael McGoldrick & John McCusker & John Doyle (UK)

Konečně! Do Čech přijíždí trojice stěžejních představitelů současné world music Michael McGoldrick, John McCusker a John Doyle. Všichni tři patří k největším představitelům tzv. keltské hudby a coby trio se v České republice představí úplně poprvé.
Rodák z Manchesteru s irskými kořeny, Michael McGoldrick, je zakládajícím členem kapel Flook a Lunasa. Především flétnista, ale také výborný kytarista, dudák a zpěvák je bývalým členem Afro Celt Sound System a Capercaillie. Jeden z nejlepších pištců všech dob vystupoval po boku Boba Dylana, Jima Kerra, Youssou N´Doura, Johna Calea či Zakira Hussaina, v Praze ho měli fanoušci možnost vidět roku 2006 na festivalu United Islands či několikrát v doprovodné kapele Marka Knopflera.
Což je i případ Johna McCuskera. Famózní houslista a multiinstrumentalista spolupracoval s Patti Smith, Rosanne Cash, Jools Hollandem či Paulem Wellerem.
John Doyle, nadaný kytarista a písničkář, je jednou z vůdčích postav znovuvzkříšení tradiční irské hudby. V dnešní době žije ve Spojených státech, dva roky strávil na turné s Joan Baez, proslavil se však i coby zakládající člen irské kapely Solas.
Všichni tři jsou součástí oceňovaného pořadu BBC, Transatlantic Sessions, představující hudební jamy a sessiony hudebníků hrajících skotskou, irskou, anglickou a severoamerickou hudbu z obou stran Atlantiku. Do Prahy přivezou své poslední album „The Reed That Bends in the Storm“.
Vstupenky