2022-08-17

Nova Twins (UK) + The Atavists

SUPPORT: The Atavists
---
Mezi fanoušky téhle londýnské dvojky se řadí Iggy Pop i Tom Morello, početnou fanouškovskou základnu mají také v České republice. Nova Twins se vrací po úspěšných koncertech na festivalu Rock for People roku 2018 a 2019.
Silná basová kytara Georgii South a ostré vokály Amy Love jsou hnací silou Nova Twins. Dvojice, odmítající se přizpůsobit jakékoliv škatulce, mísí heavy music, grime, punk a rock, inspiraci čerpají ze všemožných zdrojů od N.E.R.D., The Prodigy, Missy Elliott, Princess Nokia nebo Rage Against The Machine. Georgia a Amy, dve nejlepší kamarádky, si získávají fanoušky energickými koncerty i nevyčerpatelnou kreativitou.
Tu vkládají nejen do muziky, ale také módního návrhářství, focení, svých videoklipů a celé pódiové prezentace. Své každodenní zkušenosti proměňují ve vlastní rozmanitý svět, kde mohou fanoušci popustit uzdu emocím.
„Neřadíme se do rocku ani grime. Je 21. století, vše se proměňuje a mísí. Holky, co poslouchají pop, chodí v roztrhaných džínách. A my jsme kapelou této éry,” řekly pro magazín NME.
Jejich debutové album Who Are The Girls? produkoval Jim Abbiss (Adele, Arctic Monkeys, Kasabian). Deska získala nadšené kritiky hudebních médií jako Clash, Kerrang, Dork, NME, Alternative Press nebo radio BBC.
Rok 2021 zahájili spoluprací s 3D (Massive Attack) na projektu Gang of Four - Where the Nightingale Sings.
Vstupenky