2023-12-12

orbit (DE)

Přesunuto z 25.4.2023 na 12.12.2023
orbit. To je projekt 26letého producenta a skladatele Marcela Heyma, pro který je typická směs syrových akustických zvuků spojených se syntezátory. Orbit v tvorbě kombinuje výjevy ze života na venkově s touhou po vyšším účelu.
Když se Marcel ve svých dvaceti letech stal hudebním producentem a přestěhoval se do Berlína, uvědomil si, že v hluku metropolitní džungle štěstí najít nemůže. Jen několik týdnů poté, co z velkoměsta utekl zpět do malého rodného města, spustil první vlastní hudební projekt vycházející z jeho kořenů.
Jak říká: „Na severu Německa je nebeské místo mezi lesy, širými poli a pláží u řeky. Zde jsem vyrůstal se svými přáteli, spoustou holek a kluků, kteří se znají ze školy a rozhodli se spolu zůstat.“
Šest měsíců po debutovém EP „Perspectives“ měl Orbit své první živé vystoupení společně s přáteli a kolegy Morlinem Baginskim a Nilsem Oswaldem. Nahrávka ze studia „Tonstudio Tessmar“ v Hannoveru vyšla v říjnu 2020.
Nejednalo se však o zářivý nový produkt hudebního průmyslu. Místo toho se Orbit stále více měnil na multidimenzionální prostor pro kreativitu a skutečnou online i offline komunitu. Bez pomoci větších hudebních společností vytvořili Marcel a jeho přátelé kolektiv, který realizuje různé druhy projektů, uměleckých děl, videí a ručně vyráběných produktů.
Na jaře 2021, spolu s vydáním nejnovějšího alba „Summer Someday“, vyzval Orbit své fanoušky, aby pomohli uspořádat koncerty ve svých městech. O pár měsíců později Marcel a jeho přátelé odehráli přes 20 vystoupení na soukromých festivalech, v lesích a na zahradách po celé zemi. Z turné se rychle stala expedice do hloubky německé nezávislé kultury a hnutí skutečného lidského spojení. A vy se na ni můžete vydat 25. dubna 2023 v klubovém prostoru Café V lese.

FB event

Vstupenky