2022-09-23

Penny and Sparrow (US)

Indie folkové písničkářské duo Penny & Sparrow vzniklo v texaském Austinu na počátku roku 2010 a kombinuje bohaté harmonie a moderní citlivost inspirovanou kapelami jako Bon Iver, Swell Season nebo Mumford & Sons. Poté, co svůj zvuk zdokonalili několika nezávislými nahrávkami, podepsali smlouvu s jižanským nezávislým vydavatelstvím Single Lock Records a vydali trojici dobře přijatých alb včetně Let a Lover Drown You z roku 2016 a Finch z roku 2019.
Penny & Sparrow vznikli v době, kdy členové Andy Baxter a Kyle Jahnke bydleli jako spolubydlící na Texaské univerzitě v Austinu. Oba kamarádi spolu začali psát a zpívat v roce 2011, vytvářeli jednoduché akustické aranže a nahrávali na notebooku. Jejich první počin, třípísňové EP s názvem Creature, představilo vřelé, upřímné balady, které se staly jejich poznávacím znamením. Jejich debutová nahrávkaTenbloom vyšlo v roce 2013 a zjistili na něm, že jejich aranže se mírně rozšířily. O rok později vyšlo jejich následné album Struggle Pretty, které jejich vyvíjející se zvuk obohatilo o bujné orchestrální vrstvy.
Uznání a pozornost, kterou si tyto dvě nezávislé desky získaly, předznamenaly uzavření nahrávací smlouvy s vydavatelstvím Single Lock Records, které v Alabamě spoluzaložili John Paul White (Civil Wars) a Ben Tanner (Alabama Shakes). White i Tanner se nakonec podíleli na produkci desky Penny & Sparrow z roku 2016, Let a Lover Drown You, který nahráli v historickém Muscle Shoals v Alabamě. Sváteční set nazvaný jednoduše Christmas Songs se objevil později téhož roku, když Baxter a Jahnke dokončili session pro své třetí LP Wendigo, které si nahráli sami a které vyšlo v létě 2017. O dva roky později se duo na čtvrtém albu Finch, ovlivněném R&B, zabývalo tématy víry, ztráty a pochybností.
Vstupenky