2022-11-20

PVA (UK)

Na GRAMMY nominované londýnské trio PVA oznámilo svoje dlouho očekávané debutové album BLUSH. To vyjde 14. října na labelu Ninja Tune.
Ohromující debutové album, které přichází v těsném závěsu za jejich EP "Toner" z roku 2020, ještě více upevňuje tep elektronické hudby se syrovou energií živých koncertů a odhaluje o triu více, než kdykoli předtím. Jedenáct strhujících skladeb skupiny, kterou tvoří Ella Harris a Josh Baxter (kteří se dělí o hlavní vokály a zároveň obsluhují syntezátory, kytary a produkci) spolu s bubeníkem a perkusionistou Louisem Satchellem, je směsí acidu, diska, syntezátorů a post-punku.
"Hero Man" nabízí osvobozující a silný nový pohled na nejnovější etapu hudebního vývoje PVA. Rytmická skladba kombinuje éterické syntezátorové linky s hnacími basovými linkami a přesnými, energickými bicími, zatímco Harrisův sebestředný text vygraduje do vokálního háčku "nemůžu jíst, nemůžu spát, nemůžu jít do práce, nemůžu odejít". Tematicky Harris vysvětluje, že píseň je o "vztahu k sobě samému, který je omezující a uzavřený", a dále říká, že je to "vyjádření frustrovaného hněvu na mužnost a rozhořčení nad tím, že se od toho nemůžete osvobodit a prozkoumat svět".
Kromě oznámení alba a singlu se PVA podělili také o detaily svého dosud největšího headline turné po Velké Británii / EU, které se uskuteční v říjnu a listopadu 2022 na podporu alba "BLUSH". Po vystoupení na SXSW v roce 2021 a letošním The Great Escape se PVA v létě představí také na řadě festivalů, včetně Standon Calling, Wilderness Festival, Congés Annulés a dalších.
Vstupenky