2024-06-18

Ruby Waters

Magické koncerty a nové touhy: debutující Ruby Waters v Praze
Její hudba je stejná jako její životní cesta – eklektická a nepředvídatelná. Z malého města Shelburne v kanadském Ontariu až k nominaci v prestižních hudebních cenách Juno. Na podzim doprovázela na turné City & Colour, v červnu přiveze do Prahy svůj chystaný debut, který následuje několik úspěšných EP.

Písničkářka Ruby Waters vystoupí v Café V lese 18. června 2024. Vstupenky v ceně 440 korun budou v prodeji od 22. března na fource.cz a v sítích GoOut a Ticketmaster. Fanouškovstvo Fource Friends k nim bude mít přístup na webu fource.cz už o den dříve.

„Když vložím do písně bolestivou vzpomínku, tak se od té bolesti dokážu osvobodit. Slyšet pak na koncertech lidi zpívat se mnou, je pro mě léčivé. Jsou to magické chvíle,“ prozradila Waters. Její singly se pravidelně umisťují na vrcholech nezávislých kanadských hitparád, průlomový Quantum Physics z EP If It Comes Down to It má jenom na Spotify patnáct milionů přehrání.
Debutové album jí vyjde koncem května. V aktuálním songu Adult Swim představuje drsnější rockovou polohu, když zpívá o svých tělesných touhách. Posluchačstvo zve na sedadlo spolujezdce, aby společně vyrazili na dlouhou projížďku životem. Sama desku popisuje jako rock'n'roll plný hezkých chvil s přáteli a večerních dobrodružství se vším lákavým, co k tomu patří.

EN

Ruby Waters released a slew of singles over 2023 with Heather and Harder quickly becoming fan favorites. Ruby took her show across the US and Canada on her sold out Soaking Wet Tour in Fall/Winter of 2022/23. Heather is coming off the heels of her successful sophomore EP If It Comes Down To It, which led to a Juno Nomination for Alternative Album of the Year. Her single Quantum Physics, garnered significant attention, amassing over 15 million streams to date. Simultaneously, Ruby built familiarity across Canada as her singles Supernatural and Blow both peaked in the Top 5 on the Canadian Alternative and Rock Radio charts.
Vstupenky