2024-05-04

Strawberry Guy

Hudební impresionismus jednoho muže: Strawberry Guy představí své romantické krajinky

Nadělil vám život kyselé citrony? Co zkusit místo limonády sladkou hudbu britského hudebníka, který si říká Strawberry Guy? Sám mluví o inspiraci klasickými skladateli jako Debussy nebo Ravel a jeho romantická a kouzelně sentimentální hudba jako by si opravdu vybírala z minulosti to nejsladší. Jinak jde ale o písničkáře, který se svou poetikou strefil i do současnosti.

Písničky do playlistů útulných kaváren i k jarním procházkám. Strawberry Guy vystoupí v Praze premiérově v Café V lese 4. května 2024. Vstupenky v ceně 450 korun budou v prodeji od 15. února na fource.cz a v sítích GoOut a Ticketmaster.

Jeho hudba jako by postrádala časové ukotvení, světy, které vykresluje, si nezadají s magií filmů Studia Ghibli. Vlastní estetiku doplňuje Strawberry Guy i malbami na coverech jednotlivých nahrávek – zátiší s vázou plnou růží střídá prázdný pokoj nebo žena na gauči. Projíždět jeho singly na Spotify je jako ocitnout se v malé galerii.

Svůj debut z roku 2021 pojmenoval Sun Outside My Window a doplnil jej obalem s malbou podzimní krajiny, kterou každý den pozoroval ze svého pokoje. Vzpomínky na dospívání ve venkovském prostředí domovského Walesu dávají jeho konejšivé hudbě dílčí drsnost, jinak je ale jeho tvorba nekonečně příjemná. Při poslechu Strawberry Guye je snadné ztratit se v myšlenkách, v jeho světě ubíhá čas vlastním, krásným tempem.

EN

Tiptoe between the toadstools of Liverpool’s city parks, and amongst the foliage you might find a Strawberry Guy, contemplating his next chord-progression. Composing hi-fi symphonies from within his humble abode, the songwriter is ready to share the fruits of his labour.

A one-man impressionist, painting majestic soundscapes, Strawberry Guy blends truthful lyrics with lush arrangements to conjure new emotive worlds. Inspired by composers of the Romantic period, or Debussy, Ravel, and other classical artists of the 1800s, his wonderland moves like a Monet painting where arpeggios dance between meadows of dazzling dynamics and dramatic key changes. His innocent uploads of 'Without You’ and ‘F-Song’ comfort 2 million Spotify listeners a month. Take it slow, be at one with the wilderness and remember, when life gives you lemons, swap them for Strawberries.

Vstupenky