2022-09-19

The Mysterines (UK)

The Mysterines jsou již dlouho v hledáčku fanoušků a významných hudebních médií a zdá se, že rok 2022 by mohl být rokem jejich úsěchu.
Čtveřice z Liverpoolu se momentálně nachází v Top 10 britského žebříčku se svým debutovým albem Reeling, společně s deskami jmen jako Ella Henderson, Bryan Adams nebo Franz Ferdinand.
Díky slavnému fanouškovi Paulu Wellerovi a zajímavým festivalovým slotům plánovaným na letošní léto je jasné, že The Mysterines se brzy stanou jménem, které bude rezonovat současnou scénou.
The Mysterines tvoří zpěvačka a kytaristka Lia Metcalfe, baskytarista George Favager, kytarista Callum Thompson a bubeník Paul Crilly.
Lia a George se seznámili v obchodě Home Bargains v roce 2014 (zdálo se jí, že vypadá jako baskytarista). S Callumem a Paulem se pak seznámili na koncertě Psychedelic Porn Crumpets v roce 2018.
Na otázku, jak by kapela popsala svůj zvuk, odpověděla Rádiu X: "Není na nás, abychom popisovali náš zvuk, to je na posluchačích. Ale pokud se snažíte o odpověď, náladovost a temnota by byly blízko."
Kdybychom to měli zkusit, řekli bychom, že tahle kapela na nás rozhodně dýchá grungeovými vibracemi 90. let se zdravou dávkou fuzzy rocku, který by se neztratil na klasickém albu Hole, Sonic Youth, The Breeders nebo PJ Harvey.
Ačkoli je čtveřice potěšena dosavadním přijetím alba Reeling, dala jasně najevo, že si více než ocenění cení dlouhověkosti.
"Je skvělé vědět, že naše debutové album zaujalo tolik lidí, ale žebříčky nás příliš netrápí," říkají. Naším cílem je být tady i za deset let, ne jen v první desítce první desky."
The Mysterines si můžete poprvé v Praze poslechnout již 19. září 2022 v Café V lese.
Vstupenky