2023-06-13

The Telescopes (UK )

The Telescopes jsou všeobjímající skupina, která vznikla v roce 1987 a jejímž jediným stálým členem je skladatel a iniciátor, rodák z Northumbrie Stephen Lawrie. Složení kapely se neustále mění, na jedné nahrávce může být od jednoho do dvaceti členů.
The Telescopes byli původně podepsáni u Cheree Records, poté přešli k What Goes On Records, kde se pravidelně umisťovali na předních příčkách indie hitparád, a poté získali větší úspěch v mainstreamu, když podepsali smlouvu s Creation Records.
Telescopes nyní působí u Tapete Records. Předchozí album tohoto labelu - Songs Of Love And Revolution zaznamenalo v roce 2021 návrat do indie žebříčků, včetně edice Dinked s remixy od Antona Newcombea, Lloyda Colea a Third Eye Foundation.
Hudba The Telescopes neustále posouvá své vlastní hranice, překrývá mnoho žánrů a sleduje svůj vlastní směr vedený inspirací.
Čas ukázal, že hudba The Telescopes nejenže vydrží opakovaný poslech, ale také při každém poslechu odhalí něco nového, britský hudební tisk ji popsal jako "spíše revoluci psychiky než revoluci chodníku"; tato nit se táhne celou velmi vlivnou tvorbou trvající více než 30 let. The Telescopes jsou uváděni jako vliv na mnoho umělců napříč žánry po celém světě.
Všech prvních pět alb bylo znovu vydáno renomovanými labely, jako jsou Cherry Red, Bomp! Rev-Ola, Space Age Records, Weisskalt, Glass Modern, Fuzz Club a mnoho dalších.
Of Tomorrow je patnácté album The Telescopes, páté pro Tapete. Album bylo vytvořeno výhradně Lawriem v jeho studiu v Shropshire, je odklonem od toho, co tisk často označuje jako "wall of throb", když popisuje hutné spojení hluku a zvuku, které je synonymem většiny tvorby The Telescopes.
Of Tomorrow znamená naprostou změnu dynamiky. Do popředí tu vystupuje poezie pohybu, pevné groovy, které zanechávají krystalické stopy napříč třepotavým spodním proudem povznášejícího rytmu a háčků.
Lawrieho hlas, s nímž se obvykle zachází jako s nástrojem rovnocenným zbytku zvuku, nyní přebírá otěže a vtahuje posluchače do melodického víru zářivé harmonie, která někdy šeptem vypráví o lásce jako revoluci.
Každá píseň na albu si stojí za svým, každá je jedinečná. Všechno od kompozice přes provedení, aranže až po produkci přesahuje předchozí nabídku. Tohle je album, ve kterém se můžete ztratit na tanečním parketu i ve sluchátkách stejnou měrou.
Vstupenky