2024-01-19

The underground youth (UK)

Berlínská skupina The Underground Youth vydala letos v srpnu své jedenácté studiové album 'Nostalgia's Glass' a sdílí snový videoklip k hlavnímu singlu 'I Thought I Understood' v režii Parkera Love Bowlinga.
Craig Dyer píše: "'Nostalgia's Glass' se ohlíží za hudbou The Underground Youth, tvoří nové písně ve stylu připomínajícím minulost kapely a zároveň textově odsuzuje nostalgii, kterou se album samo provinilo. 'I Thought I Understood' byla první skladba pro album, kterou jsem napsal v návaznosti na výše zmíněný cíl psát o nostalgii, v případě této písně o nezdravé posedlosti minulostí."
Dyer k tématům alba dodává: "Témata alba jsou velmi důležitá: "Když stojíte před úkolem natočit jedenáctou desku v kariéře svých hudebních projektů, dlouho přemýšlíte, jakým směrem se chcete vydat. Díváte se na to, co je v současnosti populární, a snažíte se vybojovat si místo v moderní hudbě, která vás momentálně baví, nebo se ohlížíte za základy, na nichž si vaše kapela vybudovala jméno a fanouškovskou základnu? Tento nostalgický pocit ohlížení se přes rameno do minulosti nakonec ovlivnil jak hudební styl nové desky, tak témata jednotlivých skladeb.
Cílem se stalo vytvořit kolekci písní, která vzdá hold našemu zpětnému katalogu a zároveň implementuje vše, co jsme se na této cestě naučili. Pokusil jsem se rozebrat nejen pozitivní, ale i negativní prvky nostalgie, především romantizaci minulosti, ať už jde o politiku dané země, kontroverzní odkaz filmových a hudebních ikon nebo sentimentální idealizaci dávno mrtvých toxických vztahů."
Vstupenky