2023-11-13

The Warlocks (US)

Losangeleská skupina The Warlocks, která vznikla v roce 1999, vytváří neúnavnou, hypnotickou zvukovou stěnu, která připomíná střet klasické psychedelie, krautrocku a The Velvet Underground. Frontman Bobby Hecksher vyrostl v bažinách Tampa Bay na Floridě, ale v šestnácti letech se přestěhoval do L.A., kde brzy našel spřízněné duše, jamoval s Beckem na jeho albu Stereopathetic Soulmanure a působil v Brian Jonestown Massacre.
Debutové album Rise & Fall (Bomp 2000) určilo šablonu kapely, ale teprve podepsání celosvětové smlouvy s Mute a vydání alba Phoenix (2003) výrazně zvýšilo její prestiž. Následovalo několik alb včetně Surgery z roku 2005, Heavy Deavy Skull Lover z roku 2007, The Mirror Explodes z roku 2009 a The Chain z roku 2020. Neúnavné mezinárodní turné a naprostá síla gigantického živého zvuku The Warlocks vybudovaly kapele celosvětový kult, který se jen rozrostl a zesílil.
Dlouholetí losangeleští psychologičtí rockeři The Warlocks - v čele už více než dvacet let stojí frontman Papa Warlock Bobby Hecksher, kterému sekundují J. C. Rees (kytara, zpětná vazba), Earl V. Miller (kytara, dron machine), Christopher DiPino (baskytara) a Oscar Ruvalcaba (bicí).
Vstupenky